שימוש בחומרים שהייצור שלהם לא פולט הרבה גזי חממה

בנייה ירוקה הוא אחד התחומים אשר מתפתחים ביותר בענף הנדל"ן בזמן האחרון, כאשר אנו רואים יותר ויותר פרויקטים אשר ממתגים את עצמם בתור פרויקטים ירוקים. הדבר מושך משפחות רבות לאותם פרויקטים שכן הם כוללים יותר פארקים וריאות ירוקות, פחות תנועה בתוך השכונות ומעל הכל חסכון עצום בכל הקשור לצריכת אנרגיה בבית. זאת כמובן תודות לאיטום איכותי של הקירות, תודות להתקנת לוחות סולאריים לייצור חשמל עבור שטחים ציבוריים של הפרויקט ודודי שמש. אך העבודה שהפרויקט ממותג בתור פרויקט ירוק ידידותי לסביבה לא מדבר אך ורק על שלב המגורים אלא גם על שלב הבנייה והפיתוח של הפרויקט.

באילו חומרים נשתמש בזמן הבנייה?

תקנותיו של המשרד להגנת הסביבה ושל מכון התקנים אשר עברו עריכה בשנת 2011 קובעים מהם התקנים של בנייה ירוקה והוראות ותקנות רבות מדברות על שלב התכנון והבניה כאשר שמים דגש גדול על החומרים בהם משתמשים הקבלנים. קודם כל פסולת הבנייה של אותם בניינים הולכת לגורמים אשר עוסקים במחזור של פסולת בניין. אותם גורמים דואגים לייצר מפסולת הבניין חומרי בנייה ממוחזרים אשר עומדים בתקנים המחמירים ביותר של בנייה. כך, נוצר מצב אשר הקבלנים בונים את הבניין עם חומרים אשר עברו תהליך מחזור, אשר נחשב לתהליך שאינו מזהם, במקום לרכוש חומרים חדשים שעברו ייצור ראשוני ומחד פולטים הרבה גזי חממה בשלב הייצור ומאידך מבזבזים לכדור הארץ מן המשאבים הטבעיים שלו. אותן תקנות מחייבות את הקבלנים למחזר 35% מסך הפסולת שמייצר הפרויקט על מנת שאותם חומרים יגיעו לאתרי מחזור מסודרים, ימוחזרו ולאחר מכן יחזרו לאתרי הבנייה בתור חומרי בנייה ממוחזרים.

בידוד מחום וקור מקטין את צריכת החשמל

בידוד טוב בקירות וגג הבית מאפשר לשמר טמפרטורות פנימיות נעימות גם כאשר בחוץ חמסין של חודש אוגוסט או קור עז של חודש פברואר, כך תוכלו לךצמצם את צריכת החשמל ולבזבז פחות כסף

תכנון נכון לתאורה טבעית של הבית

תאורה טבעית טובה היא תוצאה של תכנון נכון, בבנייה ירוקה על האדריכל לתכנן בצורה מושלמת את חלונות הבית כדי שיוכלו לנצל ביעילות את אור השמש לתאורה טבעית של הבית במהלך היום

שימוש בקולטי שמש לחיסכון בחשמל

Houston, that may have seemed like a very long final phase. The autotargeting was taking us right into a ... crater, with a large number of big boulders and rocks.

צרו עמנו קשר

    השם שלך (חובה)

    האימייל שלך: (חובה)

    ההודעה שלך