מהי עיר ירוקה?

מדינות רבות בעולם נמצאות בתהליך שינוי של ממש כאשר חלקן הוגדרו כערים ירוקות. הרעיון הוא שלמרות המגורים בעיר אשר משלבים גם זיהום אוויר, פקקים וצפיפות, עדיין אפשר לשנות את דרך החיים ולתרום לסביבה שלנו. למשל, הדרך שבה בונים משפיעה מאוד על ערים ירוקות. כאשר בונים לגובה, הדבר משאיר יותר מרחבי קרקע וזה עוזר בעצם לייעל את התחבורה הציבורית ולסלול שבילי אופניים המעודדים הן את התושבים של העיר והן את התיירים שמגיעים אליה ליסוע באפניים.

הדבר מפחית את צריכת הדלק. דבר נוסף שערים ירוקות עושות הוא לנצל את הגינון בר קיימא. כלומר הרעיון הוא לשמר את העצים, הפרחים המים והצמחייה הקיימים כחלק מהגינון העירוני ולהבטיח שהם ממשיכים לצמוח ולפרוח גם בדורות הבאים. הצמחייה לא מרוססת באמצעות קוטלי עשבים מה ששומר על הבריאות של התושבים והצמחים גם יחד. דבר נוסף שמחשיב ערים ברחבי העולם לירוקות קשור לניצול של המשאבים הטבעיים הקיימים כמו רוח, גשם, שמש במטרה לחסוך באנרגיה בין אם לצורך ייצור חשמל ובין אם לצורך חימום.

ומה לגבי מחזור?

מחזור נחשב לחלק מהותי וחשוב במעבר מעיר רגילה לעיר ירוקה. עצם העובדה שמפרידים חומרים כמו פלסטיק, זכוכית, מתכות ונייר ואפשר למחזר אותם לשימוש חוזר מפחית בצורה משמעותית את זיהום האויר ותורם רבות לסביבה שלנו. גם העובדה שהתחילו בכל העולם להימנע משימוש בשקיות פלסטיק, לאכול בפיקניקים בכלים רגילים ולא חד פעמיים ולמחזר את פסולת הבניין, זה אומר הכל.

בידוד מחום וקור מקטין את צריכת החשמל

בידוד טוב בקירות וגג הבית מאפשר לשמר טמפרטורות פנימיות נעימות גם כאשר בחוץ חמסין של חודש אוגוסט או קור עז של חודש פברואר, כך תוכלו לךצמצם את צריכת החשמל ולבזבז פחות כסף

תכנון נכון לתאורה טבעית של הבית

תאורה טבעית טובה היא תוצאה של תכנון נכון, בבנייה ירוקה על האדריכל לתכנן בצורה מושלמת את חלונות הבית כדי שיוכלו לנצל ביעילות את אור השמש לתאורה טבעית של הבית במהלך היום

שימוש בקולטי שמש לחיסכון בחשמל

Houston, that may have seemed like a very long final phase. The autotargeting was taking us right into a ... crater, with a large number of big boulders and rocks.

צרו עמנו קשר

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

ההודעה שלך