חמשת הערים הכי ירוקות בעולם

כדי להכתיר על התואר הנחשק עיר ירוקה, נבדקים קריטריונים כמו כמות גידולי השדה, מספר החוות הירוקות, שטחים פתוחים, הקפדה על הפרדת חומרים המושלכים לאשפה לצורך מחזור, יערות ופרויקטים ירוקים במטרה לשמור על הסביבה שלנו. הנה חמש הערים הכי ירוקות בעולם.

המבורג בגרמניה

אמנם מדובר בעיר תעשייתית עם למעלה מ-1.5 תושבים, אך 18% מהשטח שלה מכוסה בשטחים ירוקים, פארקים ויערות. למעלה מ-500 בתי עסק מנסים ליצור מקורות של אנרגיה מתחדשת כמות למשל שימוש באנרגיה סולארית ונעשים מאמים של ממש לצמצם את פליטת גז החממה.

אוקלנד בניוזילנד

למעלה מ-41 אחוזים של שטחים ירוקים. יערות הגשם שלה ממגנטים אליה תיירים מכל העולם. בנוסף, יש בה גנים בוטניים שמזכירים קצת את יפן, מרחבים וגבעות ירוקים עליהן גדלים פרות וכבשים.

ריקיאוויק באיסלנד

יחסית מעט תושבים, רק 120,000. בעיר מנצלים בצורה מדהימה את הטבע במטרה לשמור על הסביבה. יש בה מפלים, הרי געש, מעיינות חמים ולכן המדינה מנצלת את המשאבים האדירים האלה במטרה לנצל את האנרגיה שוב ושוב. התושבים מקבלים מחממים את ביתם בחורף דרך מערכת ייחודית, כאשר המים לחימום מגיעים מהמעיינות בסמוך לעיר. בעיר מעודדים רכיבה על אופניים, מחזור ותחבורה נקייה.

וונקובר קנדה

לא סתם מדובר באחת הערים הנחשקות בעולם. משקיעים בה המון מבחינה סביבתית ויש בה אינספור פארקים ושטחים ירוקים. מקפידים על בנייה ירוקה, שימוש באנרגיה חשמלית אותה מפיקים בעזרת תנועת המים.

קופנהגן שבדנמרק

אחת הסיבות שזכתה קופנהגן להיות מדורגת כאחת מחמש הערים הירוקות בעולם היא כתוצאה משבילי האופניים הרבים שבה. בנוסף, יש בה פארקים ירוקים והיא הוגדרה כעיר המובילה בהפחתת פליטת גזי החממה בעשרות אחוזים מסוף שנות ה-90. בעיר יש אלפים של טורבינות רוח המספקות חלק ניכר מצריכת החשמל ומעודדים בה לעשות שימוש בדלק ידידותי לסביבה.

בידוד מחום וקור מקטין את צריכת החשמל

בידוד טוב בקירות וגג הבית מאפשר לשמר טמפרטורות פנימיות נעימות גם כאשר בחוץ חמסין של חודש אוגוסט או קור עז של חודש פברואר, כך תוכלו לךצמצם את צריכת החשמל ולבזבז פחות כסף

תכנון נכון לתאורה טבעית של הבית

תאורה טבעית טובה היא תוצאה של תכנון נכון, בבנייה ירוקה על האדריכל לתכנן בצורה מושלמת את חלונות הבית כדי שיוכלו לנצל ביעילות את אור השמש לתאורה טבעית של הבית במהלך היום

שימוש בקולטי שמש לחיסכון בחשמל

Houston, that may have seemed like a very long final phase. The autotargeting was taking us right into a ... crater, with a large number of big boulders and rocks.

צרו עמנו קשר

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

ההודעה שלך